Reklama
Reklama

Za 1,5 roku Poznań ma mieć nową trasę tramwajową

fot. UM Poznań

W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, który zajmie się rozbudową ulicy Unii Lubelskiej i budową tu nowej trasy tramwajowej do pętli przy ul. Falistej.

Miasto wybrało najkorzystniejszą cenowo ofertę firm Tor-Mel Sp. z o.o. i Terlan Sp. z o.o. - Jako jedyne zmieściły się w zakładanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie budżecie 50 mln zł oferując wykonanie prac za kilkaset tysięcy mniej - informują urzędnicy. Zarówno Tor-Mel, jak i Terlan, znane są w Poznaniu. Pierwsze firma m.in. budowała trasę tramwajową od ulicy Podgórnej, przez most Świętego Rocha, do ulicy Jana Pawła II. Terlan to natomiast część grupy Aquanet.

Nowa trasa tramwajowa będzie przebiegać od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ulicy Falistej. Rondo Żegrze jest już przygotowane do inwestycji - zostało przebudowane w ramach modernizacji trasy na Górnym Tarasie Rataj. Ale inwestycja to nie tylko tory. - Na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego, zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia.

Wszystkie prace mają być ukończone za 1,5 roku, a więc na początku 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
34.46 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro