Reklama
Reklama

Wprowadził psa do Parku Wilsona mimo zakazu. Sąd uznał go winnym, ale...

fot. Bohdan
fot. Bohdan

Choć wydawałoby się, że spacer z psem w parku to przyjemność, czasem może się skończyć sprawą w sądzie.

Na facebookowym profilu Nieformalnej Grupy Łazarskiej jeden z mieszkańców opublikował wyrok Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce w jego sprawie. Mężczyzna w styczniu i kwietniu został "przyłapany" na tym, że w godzinach porannych spacerował ze swoim psem po Parku Wilsona. Tymczasem parkowy regulamin tego zabrania.

Sąd uznał mężczyznę winnym wykroczenia i wymierzył mu karę... nagany. Dodatkowo zwolnił go w całości od obowiązku zapłaty kosztów postępowania. Dziś sam skazany przyznaje, że wciąż pojawia się w parku z psem, a strażnicy miejscy jego zdaniem nie zwracają na to uwagi. Wszystko ma zależeć od strażnika. W komentarzach pod postem wywiązała się jednak dyskusja. Jedni cieszą się z "łagodnego wyroku", inni zauważają, że zakaz jednak obowiązuje i naśladowców mężczyzny także może czekać sprawa w sądzie, która zakończy się zupełnie innym wyrokiem.

Już kilka lat temu straż miejska wyjaśniała nam, że podstawą interwencji w tej sprawie są parkowe regulaminy, do których mieszkańcy muszą się stosować. - Oczywiście mieszkaniec może odmówić przyjęcia mandatu i wtedy sprawa kierowana jest do sądu. Tam mieszkaniec może przedstawić swoje racje - mówiła Anna Nowaczyk z SM.

Park Wilsona nie jest jedynym parkiem w Poznaniu, do którego nie można wejść z psem. Zakaz obowiązuje również m.in. w Parku Chopina czy Ogrodzie Zamkowym. Osobom, które nie będą się stosować do regulaminu, niezmiennie grozi mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro