Reklama
Reklama

W Poznaniu powstała Pracownia Ekonomii Społecznej. Wsparcie znajdą w niej osoby wykluczone np. z niepełnosprawnościami

fot. UMP
fot. UMP

Pracownia "Ładne rzeczy" powstała przy ulicy Święty Marcin 57.

W Pracowni Ekonomii Społecznej "Ładne rzeczy" można będzie zobaczyć produkty, wyroby, rękodzieła tworzone przez lokalne instytucje ekonomii społecznej - czyli przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne, spółki non-profit, organizacje pozarządowe, warsztaty terapii zajęciowej itp. Nowo otwarta pracownia nastawiona jest też na działania informacyjne i edukacyjne. Planowane w tym miejscu są spotkania, warsztaty i seminaria poświęcone tematowi ekonomii społecznej.

Cieszę się, że to pracownia znajduje się przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Poznania. To miejsce powstało z myślą o organizacjach pozarządowych, aby wszystkim mieszkańcom żyło się w naszym mieście lepiej - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Życzę, aby ta przestrzeń dobrze Wam służyła, żebyście się dobrze w tym miejscu czuli, aby rodziły się tutaj fajne projekty - dodał.

Pracownia powstała w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej", realizowanego przez Fundację Pomocy Wzajemnej "Barka". Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Poznań.

Najważniejszym zadaniem tego projektu jest utworzenie nowych miejsc pracy w ramach przedsiębiorstw społecznych - spółdzielni socjalnych, spółek non profit i innych podmiotów, a także pomoc już istniejącym podmiotom ekonomii społecznej. Zakres naszych działań jest jednak o wiele szerszy. To doradztwo, konsultacje, szkolenia, dofinansowania, pomoc dla warsztatów terapii zajęciowej. Wszystkie organizacje pozarządowe znajdą u nas inspiracje i konkretną pomoc. Zachęcamy do kontaktu. Sobie samym życzymy, aby to miejsce rzeczywiście przyczyniło się do rozpoznawalności takiego pojęcia, jak ekonomia społeczna i powstania nowych przedsiębiorstw, które dadzą pracę - tłumaczy Elżbieta Malik z Fundacji "Barka".

Pracownia Ekonomii Społecznej "Ładne rzeczy" będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 12 - 16. Ulica Święty Marcin jest symbolem rewitalizacji miasta. Jej otwarcie się na organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej jest dla nas symbolem, jednym z kierunków tej rewitalizacji - tłumaczy Magdalena-Pietrusik Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro