Reklama

W czasie wakacji młodzież "z nudów robi niezbyt mądre rzeczy": czyli o dewastacji na Szczepankowie

fot. Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki / FB
fot. Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki / FB

Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki apeluje o dbanie o wspólną przestrzeń.

- Docierają do nas niepokojące wiadomości od mieszkańców. "Niestety, gdy młodzież nie ma co robić w czasie wakacji, to z nudów robi niezbyt mądre rzeczy" - pisze Rada Osiedla na Facebooku. - Jak łatwo się domyślić te ławki tu nie stały, elewacja nie była we wzorki, a płot sam się nie powyginał - dodaje. - Apelujemy, prosimy o dbanie o wspólną przestrzeń. Jeżeli powyrywacie wszystkie ławki, to będzie trzeba je usunąć. Będzie można potem narzekać, że nie ma gdzie usiąść.

Rada wyjaśnia, że teraz trzeba przeznaczyć pieniądze na ponowne zamontowanie ławek we właściwych miejscach, oczyszczenie elewacji i naprawienie płotu. Tymczasem te środki finansowe mogłyby być inaczej wydane.

Ale to nie koniec. Okazuje się, że młodzież widziano na dachu nowej sali gimnastycznej. - Pomijając fakt, że jest to skrajnie niebezpieczne to doszło do włamania i kradzieży! W tym miejscu znajduje się cienka granica między wykroczeniem a przestępstwem, między wygłupami a czynem zabronionym. Prosimy Was wszystkich o pomoc w zadbaniu o Naszą wspólną przestrzeń - kończy Rada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.91 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro