Kolejny zwycięski sparing Lecha Poznań. Kolejorz pokonał Holendrów

Kolejny raz niezłą formę zademonstrowali w meczu sparingowym piłkarze Lecha Poznań.

Tym razem Kolejorz podejmował Vitesse Arnhem, czyli piąty zespół holenderskiej ekstraklasy. Początek spotkania należał do lechitów, którzy stworzyli sobie kilka niezłych okazji, z kolei goście poważniej zagrozili bramce poznaniaków dopiero po indywidualnym błędzie w środku pola.

Wynik spotkania otworzył Filip Marchwiński, popisując się pewnym strzałem z pola karnego.

Na 2:0 podwyższył Djordje Crnomarković, wykorzystując dośrodkowanie Darko Jevticia z rzutu rożnego. Szwajcar w okresie przygotowawczym prezentuje się z dobrej strony i kibice liczą, że podobnie będzie podczas sezonu ligowego.

Po przerwie na boisku ponownie pojawiła się duża grupa młodych zawodników Kolejorza. Mimo to Kolejorz nadal dominował nad rywalami, częściej utrzymywał się przy piłce i miał kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie jednak kolejne gole nie padły.

Lech Poznań - Vitesse Arnhem 2:0 (2:0)

Lech Poznań (1 połowa): Mickey van der Hart - Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Filip Marchwiński - Darko Jevtić - Joao Amaral

Lech Poznań (2 połowa): Karol Szymański - Tomasz Cywka, Wiktor Pleśnierowicz, Tomasz Dejewski, Jakub Niewiadomski - Jakub Kamiński, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Tymoteusz Klupś (82" Filip Szymczak) - Timur Zhamaledtinov - Paweł Tomczyk Bramki: Marchwinski (31"), Crnomarković (38")