Reklama
Reklama

W Obornikach poszerzą most kolejowy o drugi tor? Ma tędy jeździć więcej pociągów

fot. Google Street View

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły, że planują wybudowanie drugiego toru, a tym samym dodatkowego przęsła mostu kolejowego w Obornikach na trasie Poznań - Piła.

PKP PLK podpisały już umowę na opracowanie studium wykonalności, w ramach którego przeprowadzona zostanie analiza inwestycji. - Kompleksowa analiza określi zakres planowanych prac. Będzie uwzględniać m.in. potrzeby komunikacyjne mieszkańców miasta i regionu, a także wpływ inwestycji na rozwój miasta oraz województwa - wyjaśnia Radosław Śledziński z PKP PLK.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

W ramach inwestycji powstać ma drugi tor z siecią trakcyjną na odcinku ponad 2 kilometrów między posterunkiem odgałęźnym Oborniki Most a stacją Oborniki. Na rzece ma się pojawić nowe przęsło, po którym pociągi będą mogły bez problemów kursować dwoma torami. - Na trasę pomiędzy Poznaniem a Piłą będzie mogło wyjechać więcej pociągów. Podróżni zyskają drugi peron przy nowym torze na przystanku osobowym Oborniki Miasto. Jednokrawędziowa platforma będzie mieć 300 m długości i 76 cm wysokości. Ułatwi to korzystanie z pociągów. Wygodę na pozbawionym barier architektonicznych obiekcie zapewnią wiata i czytelne tablice informacyjne - dodaje.

Koszt przygotowania dokumentu to około 400 tysięcy złotych netto. Przygotuje je konsorcjum Infra Centrum Doradztwa Sp. z o.o. wraz z Instytutem Kolejnictwa. Sama budowa ma się rozpocząć po 2020 roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro