Reklama

Zabił swoją byłą dziewczynę. Teraz w liście z aresztu nazywa policjanta "k***ą"

Tu doszło do zabójstwa | fot. Google Street View

Konrad M., pseudonim Szajba, od sierpnia ubiegłego roku przebywa w areszcie w związku z zabójstwem 29-letniej kaliszanki.

11 sierpnia ubiegłego roku w mieszkaniu przy ulicy Harcerskiej w Kaliszu doszło do zabójstwa. Prawdopodobnie podczas alkoholowej libacji 25-letni wówczas Konrad M. udusił swoją byłą życiową partnerkę - 29-letnią Elizę. Wcześniej miał ją atakować na ulicy. Sąsiedzi twierdzą, że był po dopalaczach.

M. sam zgłosił się na policję, przyznał się do zabójstwa. Już wcześniej miał do czynienia z policją. W październiku 2017 roku złapano go na ulicy, gdy biegał po niej z nożem. Wówczas trafił do zakładu psychiatrycznego.

O mężczyźnie ponownie zrobiło się głośno. Gazeta Wyborcza ujawniła, że M., pseudonim Szajba (sam go sobie nadał), przebywając w areszcie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, pisze list do policjanta, w którym mu... grozi. List trafił do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Mężczyzna rymując grozi funkcjonariuszowi: "Posłuchaj mnie uważnie: nie boję się twojej policyjnej rodziny, nie pamiętam, jak skończyłem18. urodziny. Snujesz szerokie plany, pamiętaj, że będziesz rozj...". Nazywa też policjanta "cwe**m" oraz "policyjną ku**ą".

Sprawą już zajmuje się prokuratura. Tymczasem M. wciąż oczekuje w areszcie na obserwację psychiatryczną. Ta ma się odbyć dopiero w październiku i będzie trwać maksymalnie 4 tygodnie. Dopiero po niej zostaną podjęte decyzje - w zależności od opinii biegłych na temat stanu zdrowia psychicznego mężczyzny.

Konrad M. ma już na koncie 10 wyroków i 3 lata w więzieniu. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro