Reklama
Reklama

Tłumy na Marszu Równości w Poznaniu

fot. Przemysław Łukaszyk

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Marsz Równości w Poznaniu zgodnie z zapowiedziami wyruszył z Mostu św. Rocha. Uczestnicy przeszli do Ronda Rataje i stamtąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi dojdą do Mostu Dworcowego, Kaponiery i ulicy Święty Marcin., gdzie marsz się zakończył. Tegoroczny marsz łączy się z pięćdziesiątą rocznicą zamieszek w klubie Stonewall Inn. które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy. Domagamy się przede wszystkim pełnej równości małżeńskiej, wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz uproszczenia procedur korekty płci, aby nie wzmacniała stygmatyzacji osób transpłciowych. - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

  • Aktualizacja
    sobota, 6.07.2019 r., godz. 20.52
    Aktualizacja
    sobota, 6.07.2019 r., godz. 20.52
    Jak poinformował nas mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji według szacunków policjantów w Marszu Równości przeszło 6 tysięcy osób. Było bardzo spokojnie. nie odnotowano większych zdarzeń. Policjanci wylegitymowali kilkanaście osób. Po marszu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro