Reklama
Reklama

Tłumy na Marszu Równości w Poznaniu

fot. Przemysław Łukaszyk

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Marsz Równości w Poznaniu zgodnie z zapowiedziami wyruszył z Mostu św. Rocha. Uczestnicy przeszli do Ronda Rataje i stamtąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi dojdą do Mostu Dworcowego, Kaponiery i ulicy Święty Marcin., gdzie marsz się zakończył. Tegoroczny marsz łączy się z pięćdziesiątą rocznicą zamieszek w klubie Stonewall Inn. które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy. Domagamy się przede wszystkim pełnej równości małżeńskiej, wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz uproszczenia procedur korekty płci, aby nie wzmacniała stygmatyzacji osób transpłciowych. - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

  • Aktualizacja
    sobota, 6.07.2019 r., godz. 20.52
    Aktualizacja
    sobota, 6.07.2019 r., godz. 20.52
    Jak poinformował nas mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji według szacunków policjantów w Marszu Równości przeszło 6 tysięcy osób. Było bardzo spokojnie. nie odnotowano większych zdarzeń. Policjanci wylegitymowali kilkanaście osób. Po marszu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów.
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro