Reklama
Reklama

Znamy trasę 20. PKO Poznań Maratonu. Wprowadzono bardzo istotne zmiany

W tym roku odbędzie się 20. edycja PKO Poznań Maratonu.

Od 2012 roku sercem imprezy są Międzynarodowe Targi Poznańskie i tak pozostanie także tym razem. Organizatorzy postanowili jednak wprowadzić zmiany w przebiegu trasy.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Jako organizatorom, zależało nam, by zawodnicy brali czynny udział w przygotowaniach do jubileuszowej edycji Poznań Maratonu, bo to ich biegowe święto! Do 5 marca każdy mógł przesłać nam swój projekt trasy. Finalnie wzięliśmy pod uwagę propozycje i sugestie, które najczęściej się powtarzały. Po analizach, rozmowach i drobnych korektach technicznych trasa z pomysłami biegaczy uzyskała aprobatę policji, służb porządkowych i instytucji odpowiedzialnych za organizację ruchu - tłumaczył Łukasz Miadziołko, dyrektor imprezy.pl

Zmiany oznaczają m.in. koniec z długim podbiegiem na ulicy Świętego Wawrzyńca, który dawał się we znaki biegaczom na 35. kilometrze. Na trasie jest również mniej zakrętów i więcej długich, prostych odcinków, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w biciu rekordów życiowych.

W tym roku biegacze pojawią ponadto m.in. nad jeziorem Maltańskim.

Zgodnie z przepisami oficjalny pomiar trasy nastąpi do 30 sierpnia i po ty terminie nastąpi oficjalne potwierdzenie jej przebiegu.

Jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 20 października. Na liście startowej jest już blisko 4 tysiące zapisanych zawodników, limit wszystkich biegaczy wynosi 6 tysięcy osób. Do końca czerwca opłata startowa wynosi 140 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro