Reklama

Wielkopolska: co piąty maturzysta nie zdał egzaminu

fot. archiwum
fot. archiwum

W czwartek maturzyści poznali wyniki egzaminów, do których podchodzili w maju.

W Polsce maturę zdawało blisko 250 tysięcy uczniów liceów oraz techników. W skali kraju egzamin zdało 80,5% abiturientów, a to oznacza, że co piąty uczeń nie zdał matury. Część z nich będzie mogła podejść do egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu w sierpniu. Będzie mogło to zrobić prawie 32 tysiące uczniów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W Wielkopolsce do egzaminu przystąpiło prawie 22,5 tysiąca uczniów. Zdawalność wyniosła dokładnie tyle samo, co w skali kraju - 80,5%. Tym samym co piąty maturzysta z Wielkopolski nie zdał egzaminu. Prawie 3000 uczniów będzie mogło podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Egzamin lepiej poszedł uczniom liceów. W Wielkopolsce zdawalność w liceach wyniosła 85%. W technikach było nieco gorzej - 73,3%.

Jak wyglądały wyniki z poszczególnych przedmiotów? W Wielkopolsce najlepiej poszedł egzamin z języków obcych. Egzamin z języka francuskiego na poziomie podstawowym zdali wszyscy uczniowie, którzy podeszli do matury z tego przedmiotu. Podobnie jest z językiem włoskim. Nieco gorzej było z językiem rosyjskim - 96% zdawalności. Również 96% uczniów zdało egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tradycyjnie najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka. Poległo na niej 14% uczniów. Z języka angielskiego zdało natomiast 94% uczniów.

Przed rokiem maturę w Wielkopolsce zdało 79,3% abiturientów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro