Reklama

Wielkopolska: co piąty maturzysta nie zdał egzaminu

fot. archiwum
fot. archiwum

W czwartek maturzyści poznali wyniki egzaminów, do których podchodzili w maju.

W Polsce maturę zdawało blisko 250 tysięcy uczniów liceów oraz techników. W skali kraju egzamin zdało 80,5% abiturientów, a to oznacza, że co piąty uczeń nie zdał matury. Część z nich będzie mogła podejść do egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu w sierpniu. Będzie mogło to zrobić prawie 32 tysiące uczniów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W Wielkopolsce do egzaminu przystąpiło prawie 22,5 tysiąca uczniów. Zdawalność wyniosła dokładnie tyle samo, co w skali kraju - 80,5%. Tym samym co piąty maturzysta z Wielkopolski nie zdał egzaminu. Prawie 3000 uczniów będzie mogło podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Egzamin lepiej poszedł uczniom liceów. W Wielkopolsce zdawalność w liceach wyniosła 85%. W technikach było nieco gorzej - 73,3%.

Jak wyglądały wyniki z poszczególnych przedmiotów? W Wielkopolsce najlepiej poszedł egzamin z języków obcych. Egzamin z języka francuskiego na poziomie podstawowym zdali wszyscy uczniowie, którzy podeszli do matury z tego przedmiotu. Podobnie jest z językiem włoskim. Nieco gorzej było z językiem rosyjskim - 96% zdawalności. Również 96% uczniów zdało egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tradycyjnie najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka. Poległo na niej 14% uczniów. Z języka angielskiego zdało natomiast 94% uczniów.

Przed rokiem maturę w Wielkopolsce zdało 79,3% abiturientów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro