Reklama
Reklama

Problemy z wodą: kolejne gminy zakazują podlewania ogródków i... mycia aut

fot. Peggychoucair / pixabay.com
fot. Peggychoucair / pixabay.com

Już w połowie czerwca pisaliśmy o wprowadzeniu zakazu podlewania ogródków w rejonie Kostrzyna, Mosiny czy Komornik.

Ale nie tylko tutaj susza daje się we znaki mieszkańcom. Jak podaje portal gniezno24.com, od 27 czerwca w Gminie Niechanowo obowiązuje bezwzględny zakaz podlewania nie tylko przydomowych i działkowych ogródków, ale też zieleńców i upraw rolnych. Dodatkowo mieszkańcy mają zakaz mycia samochodów, maszyn i pojazdów rolniczych za pomocą wody pochodzącej z gminnej sieci wodociągowej. Zakaz obowiązuje w godzinach 5.30 - 22.30 i będzie utrzymywany do odwołania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Podobne ograniczenia wprowadzono na terenie Gminy Czerniejewo. Choć tu komunikat jest nieco łagodniejszy. Ze względu na "obniżenie się poziomu wód gruntowych oraz możliwość wystąpienia ograniczeń ciągłości dostaw wody na cele socjalno-bytowe" prosi się mieszkańców o "racjonalne i oszczędne korzystanie z wody". Głównie chodzi o podlewanie ogrodów, upraw i... napełnianie basenów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro