Reklama

Park Wilsona: zarażony wścieklizną nietoperz pogryzł człowieka. Duża część Poznania uznana za teren zagrożony!

Park Wilsona | fot. Tomasz
Park Wilsona | fot. Tomasz

Bardzo ważny komunikat wydał Powiaty Lekarz Weterynarii w Poznaniu.

Na terenie parku Wilsona znaleziono martwego nietoperza, który wcześniej pogryzł człowieka. Po przebadaniu okazało się, że zwierzę było zarażone wścieklizną.

W tej sytuacji Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wyznaczył obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt (zaznaczony na załączonej mapie).

Na zagrożonym obszarze zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę oraz wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego.

Ponadto nakazuje się poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko tej chorobie.

Szczepienie zwierząt jest obowiązkowe i należy wykonywać je co rok. Dotyczy to zarówno psów, jak i wypuszczanych z mieszkań kotów.

W przypadku znalezienia martwego nietoperza lub innego zwierzęcia stałocieplnego w wyznaczonym obszarze zagrożenia, nie należy go dotykać oraz zgłosić do oficera dyżurnego Straży Miejskiej Miasta Poznania tel. 986

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro