Reklama
Reklama

Susza również na północy regionu: na Noteci utknął statek szkolny Władysław Łokietek

Zdjęcie poglądowe | fot. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Statek utknął w błocie. Prawdopodobnie spędzi w tej lokalizacji kilka miesięcy.

O sprawie pisze bydgoska Gazeta Wyborcza. Statek Władysław Łokietek należy do Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Statek osiadł na mieliźnie w rejonie śluzy Krostkowo na Noteci na terenie Wielkopolski. Być może będzie musiał poczekać do późnej jesieni na uwolnienie się z pułapki. Być może dopiero wtedy poziom wody w rzece podniesie się na tyle, by umożliwić dalszy rejs.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Z relacji kapitana statku wynika, że w ostatnich dniach poziom wody w Noteci w rejonie Krostkowa osiągnął... 20 centymetrów. Tymczasem zanurzenie statku przy pełnym obciążeniu to 85 centymetrów. Taka historia zdarza się tu pierwszy raz od lat. Pierwszy raz od lat statek nie weźmie też udziału w festiwalu Ster odbywającym się w Bydgoszczy. Wszystko przez suszę.

Dziś z tego szlaku wodnego nie może korzystać żadna łódź - jest za płytko. Najgorzej jest pomiędzy Krostkowem i Gromadnem, gdzie zdarzają się odcinki z głębokością właśnie 20 centymetrów. Poradzi tu sobie jedynie... kajak.

W Poznaniu sytuacja także jest daleko od optymistycznej. Jeszcze w poniedziałek wodowskaz na moście świętego Rocha pokazywał 121 cm. Dziś pokazuje już 120 centymetrów.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro