Reklama
Reklama

Seniorzy z Bukowskiej przeniosą się na Strzeszyn. Rozpisano już przetarg

fot. PIM
fot. PIM

Rozpisano przetarg na budowę nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej numer 1.

Obecnie seniorzy korzystają z kamienicy przy ulicy Bukowskiej. Nowoczesny, przeznaczony dla około 100 osób obiekt powstanie przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Seniorzy otrzymają do dyspozycji dostosowane do swoich potrzeb i znacznie większe niż w kamienicy przy ul. Bukowskiej pokoje. Nowa siedziba DPS nr 1 będzie przyjazną przestrzenią, która będzie spełniała europejskie standardy i pozwoli na prowadzenie opieki nad pensjonariuszami na najwyższym poziomie - tłumaczy Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, pomiędzy poszczególnymi poziomami będzie można poruszać się przy pomocy wind. Pensjonariusze zamieszkają na dwóch kondygnacjach w pokojach jedno i dwuosobowych. W budynku znajdzie się miejsce dla kuchni, jadalni, pokojów dziennych, gabinetu doraźnej pomocy medycznej, zaplecza higieniczno-sanitarnego czy kaplicy.

Oferty w przetargu można składać do 31 lipca. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
39.37 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro