Reklama
Reklama

Lekkoatletyczne gwiazdy zawitają do Poznania. To pierwsza taka impreza od kilkunastu lat

Jedną z gwiazd imprezy będzie Patrycja Wyciszkiewicz (z lewej) | fot. PAP/EPA

Na wtorek zaplanowano imprezę Poznań Athletics Grand Prix.

Stadion na Golęcinie nie gościł tak dużego wydarzenia od kilkunastu lat. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie szeroka grupa utytułowanych lekkoatletów, na czele z polskimi gwiazdami.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W Poznaniu zaprezentują się m.in. Paweł Fajdek (mistrz świata w rzucie młotem), Patrycja Wyciszkiewicz (mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m), Paweł Wojciechowski (mistrz świata w skoku o tyczce) czy Dilszod Nazarow (Tadżyk, mistrz olimpijski z 2016 roku). Kobiety będą rywalizować w biegach na 100, 200, 400 i 800 metrów oraz rzutach młotem i dyskiem.

W przypadku mężczyzn 800 metrów zostanie zastąpione biegiem na 400 metrów przez płotki, a rzut młotem pchnięciem kulą. Panowie zmierzą się ponadto w skoku w dal i o tyczce.

Początek pierwszej konkurencji zaplanowano na 17:30. W sprzedaży internetowej wciąż są bilety (normalne w cenie 10 zł, ulgowe kosztują 5 zł), będzie można nabywać je także w kasie stadionu. Transmisję z imprezy przeprowadzi na żywo telewizja WTK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro