Reklama
Reklama

Rowerem miejskim do Plewisk!

fot. Nextbike

Podpoznańskie Plewiska od 1 lipca mają rower miejski.

Firma Nextbike, która jest operatorem systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, uruchomiła w poniedziałek dwie swoje stacje na terenie gminy Komorniki. Mieszkańcy mają do dyspozycji 20 jednośladów. Stacje znajdują się w Plewiskach - przy ulicy Miętowej oraz koło Domu Kultury Remiza przy ulicy Grunwaldzkiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Komornicki System Rowerowy (KSR) zintegrowany jest z systemem rowerów miejskich funkcjonującym w Poznaniu oraz w Luboniu. Oznacza to, że wypożyczone w Plewiskach rowery będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i Poznaniu oraz odwrotnie - rowery wypożyczone w Luboniu czy Poznaniu będzie można zwracać na stacjach w Plewiskach - informuje Nextbike. - Aby korzystać z Komornickiego Systemu Rowerowego wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące lub założyć nowe poprzez stronę internetową www.komornickirower.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej - dodaje.

W kolejnych latach system na terenie gminy Komorniki będzie uruchamiany 1 marca i wyłączany na koniec listopada. Nextbike będzie operatorem systemu do 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro