Reklama
Reklama

W Poznaniu trwa Pride Week: zakończy go Marsz Równości

Pride Week reklamuje się m.in. w pojazdach MPK Poznań | fot. Grupa Stonewall / FB
Pride Week reklamuje się m.in. w pojazdach MPK Poznań | fot. Grupa Stonewall / FB

W sobotę w Poznaniu rozpoczął się tydzień wydarzeń poświęconych środowisku LGBT+.

W ramach wielkiego otrwarcia Pride Week w sobotę w KontenerART odbył się "Vogue Ball". W niedzielę Lola Eyeonyou Potocki, poznańska drag queen, czytała dzieciom bajkę w Porze Dnia. Środowisko LGBT+ wzięło też udział w tęczowym przejeździe rowerowym, który rozpoczął się pod Starym ZOO, a zakończył na brzegu Warty. Ale to tylko początek atrakcji.

W poniedziałek wieczorem w Teatrze Ósmego Dnia odbędą się wykłady "FIlmowe biografie lesbijek", a następnie "Postacie LGBT+ w serialach superbohaterskich". Na wtorek zaplanowano m.in. warsztaty "Od szkarady do drag queen", w środę warsztaty "Coming out a linia życia" oraz "Zaprojektuj sobie seks".

W czwartek w klubie Tama odbędzie się jedno z głównych wydarzeń Pride Week - "Queer Night" z amerykańską gwiazdą Ają. W piątek o 18.00 ulica Zamkowa zamieni się natomiast w Soho prosto z Londynu z tęczową imprezą. Już w sobotę wielkie podsumowanie tygodnia - Marsz Równości.

Uczestnicy Marszu Równości spotkają się w sobotę przy KontenerART. Już od godziny 11.00 odbywać się tu będzie Pride Piknik. Start marszu zaplanowano na godzinę 14.00. - Ruszamy z mostu św. Rocha, następnie dochodzimy do Ronda Rataje i stamtąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi na Most Dworcowy. Potem przechodzimy przez Rondo Kaponiera i kończymy przemarsz na Świętym Marcinie. Później wracamy na Kontenery, gdzie czekać będzie dalsza część pikniku i after party - zapowiadają organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro