Reklama
Reklama

Prace na Górnym Tarasie Rataj: od niedzieli kolejne zmiany

fot. PIM
fot. PIM

W niedzielę, 30 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac na Górnym Tarasie Rataj - co będzie skutkowało zmianami w organizacji ruchu.

W związku z trwającymi pracami rozpoczęło się układanie nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej. Ten etap prac zakończy się w sobotę, 29 czerwca. W niedzielę rozpocznie się drugi etap.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami prace mają trwać przynajmniej do do czwartku 4 lipca. W tym czasie z ruchu wyłączona będzie południowa część skrzyżowania ul. Chartowo, Wiatracznej i Żegrze. Ruch będzie poprowadzony w następujący sposób:

- objazd do ulicy Chartowo poprowadzony zostanie ulicami Bobrzańską, Kurlandzką oraz Piaśnicką,

- dojazd do ul. Chartowo od ul. Bolesława Krzywoustego będzie możliwy ul. Kurlandzką i Piaśnicką (w związku z zamknięciem prawoskrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo),

- dojazd do osiedli mieszkaniowych w obrębie ulicy Żegrze zostanie zapewniony przez tymczasową jezdnię wybudowaną w pasie rozdziału, która umożliwi zawracanie.

Prace w rejonie tego skrzyżowania odbywają się w ramach trwającej przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj (GTR), na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha, na którym ułożono już ponad połowę nowych torów tramwajowych. Na zdecydowanej większości przebudowywanego odcinka zamontowano kanalizację deszczową, trwa jeszcze budowa kanalizacji, w której znajdą się przewody elektryczne i teletechniczne, oraz montaż słupów trakcyjnych - przypominają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na rondzie Żegrze trwają roboty wykończeniowe związane z zakładaniem zieleni. Trwają również prace związane z odwodnieniem torowiska na zjeździe do tunelu Franowo oraz roboty wykończeniowe na murze oporowym tego zjazdu - dodają.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w miejscu prowadzonych prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro