Reklama

Zielona trawa nad Wartą to w wielu miejscach już tylko wspomnienie. "Straszny widok"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W Poznaniu coraz bardziej widać skutki suszy.

Majowe opady deszczu nieco złagodziły ich brak wczesną wiosną, ale dzisiaj już nikt o nich nie pamięta. Niemal cała Polska zmaga się w ostatnich tygodniach z wysokimi temperaturami, a Poznań odczuwa ich skutki w sposób szczególny: w środę termometry wskazywały nawet 38 stopni Celsjusza w cieniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wiele osób korzysta ze słonecznej pogody np. wypoczywając nad Wartą w okolicach centrum. Niestety, brak opadów spowodował, że o rozłożeniu kocyka na zielonej trawie możemy zapomnieć.

- Straszny widok. Są miejsca nad Wartą, gdzie nie ma już zielonej trawy - te zdjęcia wykonałem w okolicy Starego Portu - napisał jeden z naszych czytelników.

W czwartek temperatura wyraźnie spadła, a w weekend znów można spodziewać się ponad 30 kresek powyżej zera. Na początku lipca prawdopodobnie czeka nas kolejne ochłodzenie, ale meteorolodzy nie przewidują większych opadów deszczu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro