Reklama
Reklama

Poznanianka skończyła 104 lata "Teraz jestem chyba najstarszą mieszkanką osiedla, najstarszą parafianką"

fot. UMP

Życzenia urodzinowe Miłosławie Włódarczak złożył między innymi zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Gratuluję świetnej formy - mówił Jędrzej Solarski, składając życzenia pani Miłosławie. Oby jej pani nie straciła! Życzę dużo zdrowia i drugiej setki lat - dodał.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

Zastępcy prezydenta miasta towarzyszył dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych Wojciech Bauer oraz liczne przyjaciółki jubilatki z Klubu Seniora "Złota Jesień", które przygotowały dla niej urodzinową niespodziankę. Wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez Zofię Florek uroczyście przeczytała Halina Jagiełło: Miłeczko, tu żyj nam wiele lat, cieszymy się bardzo, a z nami cały świat - podkreślała. - Bo tu w Poznaniu, nad rzeką Wartą urodzić się i żyć warto. Wszystkich, których niepokoi starość, informuję, że to może być wspaniały okres życia!

Bardzo wszystkim dziękuję za piękne życzenia - mówiła pani Miłosława. Teraz jestem chyba najstarszą mieszkanką osiedla, najstarszą parafianką...- dodała.

Tak to jest, gdy się skończy 104 lata! Miłosława Włódarczak urodziła się 23 czerwca 1915 roku w Poznaniu przy ulicy Mostowej, jako najmłodsze dziecko państwa Dzikowskich. Po ukończeniu nauki w szkole podstawowej, pani Miłosława kontynuowała naukę zawodu - w 4-letniej Szkole Wydziałowej na wydziale krawiectwa. Podczas drugiej wojny poznała młodego inżyniera-konstruktora i w 1947 roku wzięli ślub. Jej mąż zmarł w 1973 roku. Rok później wraz z dziećmi - córką Aldoną i synem Adamem - pani Miłosława przeprowadziła się do wymarzonego mieszkania na osiedlu Oświecenia, gdzie mieszka do dziś.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro