Reklama
Reklama

Alarmy bombowe w poznańskich przedszkolach. "Wielu rodziców odeszło z kwitkiem"

Zdjęcie ilustracyjne

Na skrzynki mailowe kilkunastu przedszkoli w Poznaniu w nocy wysłana została wiadomość o podłożonym w placówce ładunku wybuchowym.

Właśnie przed chwilą zawróciła mnie pani dyrektor przedszkola nr 160 na osiedlu Tysiąclecia. Powód informacja że podobno w kilku przedszkolach jest położona bomba. Wielu rodziców odeszło z kwitkiem i problemem gdyż jadą do pracy - a dzieci ? Kto z nimi teraz zostanie - pisze nasza Czytelniczka.

Policjanci potwierdzają jedynie, że faktycznie takie zgłoszenia na terenie Poznania były. W nocy na skrzynki mailowe kilkunastu przedszkoli w Poznaniu wysłana została wiadomość o podłożonym w placówce ładunku wybuchowym. Wszystkie zgłoszone budynki zostały sprawdzone. Informacje nie potwierdziły się - mówi nam Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji. Na razie nic nam nie wiadomo o kolejnych zgłoszeniach. Nigdzie nie zarządzaliśmy też ewakuacji budynku. Być może są to decyzje zarządcy - dodaje. Policjanci zajmują się wyjaśnianiem sprawy.

  • Aktualizacja
    czwartek, 27.06.2019 r., godz. 11.07
    Aktualizacja
    czwartek, 27.06.2019 r., godz. 11.07
    Łącznie do godziny 10 policjanci odebrali 43 zgłoszenia odnośnie materiałów wybuchowych podłożonych w przedszkolach. 42 dotyczą Poznania a jedno Ostrowa Wielkopolskiego. Jak poinformowała nas Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji wszystkie zgłoszenia sukcesywnie są sprawdzane przez policjantów z psami wyszkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Policjanci nigdzie nie zarządzili ewakuacji. 20 placówek zostało ewakuowanych decyzją administratorów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro