Reklama
Reklama

Kilkaset osób protestowało przed siedzibą ENEA w Poznaniu

fot. Dawid Machtyl
fot. Dawid Machtyl

Zdaniem związków zawodowych działających w spółce, problemem są m.in. "stare, szkodliwe personalne układy".

Według szacunków samych związkowców, w pikiecie, która odbyła się przed siedzibą ENEA S.A. w rejonie ulic Góreckiej i Hetmańskiej, udział wzięło około 500 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Sposób prowadzenia dialogu społecznego pozostawia wiele do życzenia. Pielęgnowanie szkodliwych układów powstałych przed 2016 rokiem powoduje, że GK Enea wciąż boryka się z wieloma problemami wymagającymi podjęcia konkretnych decyzji, które jednak nie zapadają. Negocjacje płacowe jeszcze nigdy nie przeciągały się i nie były traktowane w sposób tak lekceważący jak obecnie - informują związkowcy.

W trakcie pikiety protestowano przede wszystkim przeciwko "faworyzowaniu starych, szkodliwych personalnych układów, chronieniu odpowiedzialnych za nieprawidłowości, niebotycznym pensjom dla wybrańców wbrew ZUZP czy przyznawaniu podwyżek wybrańcom przy odmowie zawarcia porozumień płacowych dla wszystkich".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro