Reklama

GTR: kolejne zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj.

Obecnie trwa układanie nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej. Ten etap prac zakończy się w sobotę 29 czerwca. Drugi etap tych prac rozpocznie się 30 czerwca.

Jak informują PIM, na czas realizacji drugiego etapu - przynajmniej do czwartku 4 lipca - z ruchu wyłączona będzie południowa część skrzyżowania ul. Chartowo, Wiatracznej i Żegrze.

Ruch będzie poprowadzony w następujący sposób:

- objazd do ulicy Chartowo poprowadzony zostanie ulicami Bobrzańską, Kurlandzką oraz Piaśnicką,

- dojazd do ul. Chartowo od ul. Bolesława Krzywoustego będzie możliwy ul. Kurlandzką i Piaśnicką (w związku z zamknięciem prawoskrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo),

- dojazd do osiedli mieszkaniowych w obrębie ulicy Żegrze zostanie zapewniony przez tymczasową jezdnię wybudowaną w pasie rozdziału, która umożliwi zawracanie.

Na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha wykonawca ułożył już ponad połowę torów. Na większości wspomnianego odcinka istnieje już również kanalizacja deszczowa.

- Na rondzie Żegrze trwają roboty wykończeniowe związane z zakładaniem zieleni. Trwają również prace związane z odwodnieniem torowiska na zjeździe do tunelu Franowo oraz roboty wykończeniowe na murze oporowym tego zjazdu - informują PIM.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro