Reklama
Reklama

Koniec grupy motoryzacyjnej Krotoski-Cichy. Właściciele rozstają się

W 2013 roku Krotoski-Cichy zorganizował rajd Poznań-Paryż na jednym tankowaniu

Pochodząca z Poznania grupa dilerska Krotoski-Cichy zostanie podzielona. Firma jest tak duża, że zgodę na to musiał wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Krotoski-Cichy to grupa spółek zajmująca się sprzedażą i naprawą samochodów Volkswagen, Audi, Škoda, Seat oraz Porsche. Firma powstała ponad 30 lat temu w Poznaniu. Dziś pod marką Krotoski-Cichy funkcjonuje 16 salonów w całej Polsce, które rocznie sprzedają 25 tysięcy samochodów, osiągając roczny obrót 3 miliardów złotych. Od pięciu lat, Krotoski-Cichy był liderem opracowywanej przez DCG Dealer Consulting i firmę Samar liście TOP50 największych niezależnych grup dilerskich w Polsce.

Firma została stworzona przez Roberta Krotoskiego i Mirosława Cichego. Od paru lat relacje pomiędzy właścicielami były napięte, i teraz postanowili firmę podzielić. Grupa jest tak duża, że podział wymagał zgody UOKIK. Urząd taką zgodę wydał, o czym poinformował na twitterze.

W efekcie, Robert Krotoski przejmie kontrolę nad Krotoski-Cichy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Łodzi, Krotoski sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Poznaniu, a także nabędzie część mienia Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy sp. j. z siedzibą w Wysogotowie w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa w Częstochowie. Mirosław Cichy przejmie kontrolę nad spółkami: Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy, Krotoski-Cichy, Euro-Centrum-Tadeusz, CK Auto Cichy-Krotoski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro