Reklama
Reklama

W lipcu ruszy budowa nowego schroniska dla zwierząt. W miejscu starego powstaną budynki mieszkalne

fot. UMP
fot. UMP

W środę oficjalnie podpisano umowę na budowę nowego schroniska dla zwierząt.

- Schronisko przy ul. Bukowskiej istnieje od 1964 roku. Było pierwszym zbudowanym od podstaw schroniskiem dla zwierząt w Polsce. W ciągu 50 lat bardzo się zmieniło, ale jak na dzisiejsze czasy jest anachroniczne i niedostosowane do obecnych standardów. Brakuje w nim np. miejsca na rosnącą liczbę kotów. Już niedługo warunki życia zwierząt znacząco się poprawią. Cieszymy się, że ta ważna inwestycja przechodzi w fazę realizacji - mówił Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Obecnie przebywa tam około 320 zwierząt: ok. 160 psów, ok. 150 kotów, 3 króliki i jedna myszka. Dokładna liczba zmienia się codziennie, na skutek adopcji i przywożenia nowych osobników.

Wykonawcą nowej siedziby schroniska, zlokalizowanej przy ul. Kobylepole, będzie firma Pekabex. Inwestycja potrwa 2 lata i pochłonie 38 milionów złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu miasta.

Psy zyskają m.in. ogrzewane boksy z dużymi wybiegami. Z kolei koty nie będą musiały tłoczyć się w klatkach, trafią za to do małych kociarni, zyskując tym samym znacznie więcej przestrzeni życiowej. Nie zabraknie również miejsca dla innych zwierząt, a także nowoczesnego zaplecza weterynaryjnego, przestrzeni na organizację imprez, spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wykładów behawiorystów czy kursów dla przyszłych właścicieli zwierząt.

- To będzie najbardziej innowacyjne schronisko dla zwierząt w Polsce. Tworząc jego projekt, korzystaliśmy z wzorców stosowanych na zachodzie Europy - podkreślił Maciej Dźwig.

Po przeprowadzce na ul. Kobylepole dotychczasowe schronisko zostanie zlikwidowane, a na jego terenach powstaną budynki mieszkalne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro