Reklama
Reklama

Grób Romka Strzałkowskiego ponownie uszkodzony

fot. Kamil

Nieznany sprawca uszkodził medalion ze zdjęciem z grobu Romka Strzałkowskiego - najmłodszej ofiary Poznańskiego Czerwca 1956 r.

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przedstawiciele Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956, oddział WMN potwierdzają. Jest nam niezmiernie przykro, ale ponownie zdarzyła się sytuacja, do której nigdy nie powinno dojść!- piszą na swoim profilu na Facebooku. Uszkodzony został medalion z nagrobka Romana Strzałkowskiego. Chcemy, abyście mieli Państwo pewność, że wzorem ubiegłego roku, nasze Muzeum doprowadzi do naprawy tego zniszczenia. Zlecenie na wykonanie nowego medalionu zostało już złożone - dodają. Kiedy byliśmy na grobie Romka 15 czerwca, nie było jeszcze żadnej szkody - kończą.

O sprawie zostali powiadomieni policjanci. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku - wtedy nieznani sprawcy zupełnie wyrwali z grobowca medalion. Uszkodzenie zauważyli uczniowie Zespołu Szkół Handlowych, którzy opiekowali się grobem Romka Strzałkowskiego w ramach akcji "Światełko dla Czerwca". Wówczas grób został naprawiony. Firma kamieniarska na nowo przymocowała zdjęcie Romka. Nad naprawą czuwali pracownicy Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Udało się nam ustalić, iż medalion nagrobny zerwany został z grobu co najmniej trzy miesiące wcześniej - informowała w lipcu ubiegłego roku Anna Sochacka z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Ostatecznie wcześniejsza sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro