Reklama
Reklama

Huby Moraskie: ktoś odciął głowę bobrowi?

Martwego bobra znaleziono w rejonie stawów przy ulicy Huby Moraskie | fot. Google Street View

Do naszej redakcji dotarła informacja o bobrze z odciętą głową znalezionym w rejonie stawów przy ulicy Huby Moraskie.

- Wczoraj wieczorem przy Stawach Umultowskuch znalezione zostało ciało bobra z odciętą głową - napisała do nas czytelniczka. - Sprawa jest zgłaszana na policję i do straży miejskiej. Być może publikacja wiadomości pomogłaby dotrzeć do osób, które coś widziały i złapać sprawcę - dodaje.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że we wtorek strażnicy otrzymali takie zgłoszenie. - Okazało się, że zwierzę zostało zabite. Na ten moment trudno jednak określić, że życia pozbawił bobra człowiek. Trzeba to sprawdzić. Oczywiście w sytuacji, gdy okaże się, że to sprawka człowieka, jest to przestępstwo i wówczas taką sprawą zajmuje się policja - mówi. - Bobry są w Polsce pod ochroną, ale znęcanie się nad zwierzęciem, nie tylko tym pod ochroną, jest przestępstwem - zaznacza.

Piotr Garstka z policji wyjaśnia, że policjanci są w tej chwili na miejscu zdarzenia. - Funkcjonariusze są w kontakcie z leśniczym. Jeśli okaże się, że zwierzę zostało zabite przez człowieka, odbędą się oględziny i podejmowane będą kolejne kroki - zapewnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro