Reklama
Reklama

Karta LGBT+ nie dla Poznania? "Nie ma woli politycznej"

fot. Halina P. / archiwum
fot. Halina P. / archiwum

Zdaniem Grupy Stonewall, w Zespole ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanym przez Jacka Jaśkowiaka "nie ma woli politycznej, aby rekomendować prezydentowi Poznania podpisanie Karty LGBT+".

Jak relacjonuje Grupa Stonewall na Facebooku, w poniedziałek odbyło się posiedzenie zespołu, którego celem było omówienie propozycji zawartych w projekcie poznańskiej Karty LGBT+. Wzięli w nim udział przedstawiciel Stonewall, a także miejscy radni. - Przebieg spotkania potwierdził nasze wcześniejsze przewidywania - w Zespole nie ma woli politycznej, aby rekomendować prezydentowi Poznania podpisanie Karty LGBT+ - informują działacze LGBT+.

Radni oraz szefowa zespołu, Marta Mazurek, mieli wskazywać, że dokumenty poświęcone wyłącznie społeczności LGBT+ nie powinny powstawać. Problemy społeczności powinny być ich zdaniem brane pod uwagę w szerszym kontekście. - Nie zgadzamy się z opisanym wyżej kierunkiem działania. Naszym zdaniem umieszczanie problemów i postulatów społeczności LGBT+ wyłącznie w szerszym kontekście doprowadza do ich rozmycia. Społeczność ma unikalne, charakterystyczne dla siebie potrzeby i problemy, których nie da się rozwiązać inaczej, niż stosując odpowiednio dostosowane narzędzia - zaznaczają.

Grupa Stonewall nie poddaje się w swoich działaniach i zapowiada podjęcie prac nad trzema pierwszymi propozycjami, które znalazły się w projekcie poznańskiej Karty LGBT+. Chodzi o pomoc interwencyjną, centrum społecznościowe oraz monitoring incydentów. Projekty będą dyskutowane na kolejnym posiedzeniu zespołu we wrześniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro