Reklama
Reklama

Volkswagen w Antoninku z nową halą

fot. Eiffage Polska
fot. Eiffage Polska

Inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku i przebiegała w ekspresowym tempie.

W maju ubiegłego roku na terenie fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku rozpoczęła się wielka rozbudowa obejmująca m.in. postawienie nowej hali logistycznej oraz powiększenie hali spawania. Same przygotowania terenu wymagały nawiezienia tu 60 tysięcy ton ziemi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Konsorcjum Eiffage chwali się właśnie ukończeniem prac przy budowie hali logistycznej na zlecenie Volkswagena. - Główny kontrakt dotyczył wykonania stanu surowego zamkniętego hali głównej ibudynku socjalnego przy hali. Podczas realizacji, zakres prac został rozszerzony przez inwestora o wykończenie węzłów sanitarnych na hali głównej, wykończenie budynku socjalnego przy hali i wykonanie budynku przepompowni - wyjaśnia wykonawca.

Eiffage przyznaje, że inwestycja nie należała do łatwych. Z jednej strony trzeba było planować budowę tak, by nie zakłócać ruchu pojazdów w mieście, a z drugiej strony istotne było, by fabryka mogła pracować bez przeszkód. - Sporym wyzwaniem logistycznym był etap wylewania posadzek. Na kluczowym etapie prac w ciągu 11 godzin, od 18:00 do 5:00, wykonaliśmy posadzki o łącznej powierzchni 4608 m2. Prace te prowadzone były równolegle przez dwie ekipy posadzkarskie przy użyciu łącznie 2304 m3 betonu ze 144 betoniarek - wyjaśnia Piotr Saulewicz z Eiffage Polska Budownictwo.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. We wszystkich czterech zakładach zatrudnia ponad 10 tysięcy osób. Rozbudowa fabryki na terenie Antoninka ma pozwolić na uruchomienie tu w najbliższym czasie produkcji nowego auta - Caddy 5, również w wersji z alternatywnym napędem. Koszt całej rozbudowy to około 200 mln euro.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.19 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro