Reklama
Reklama

Volkswagen w Antoninku z nową halą

fot. Eiffage Polska
fot. Eiffage Polska

Inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku i przebiegała w ekspresowym tempie.

W maju ubiegłego roku na terenie fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku rozpoczęła się wielka rozbudowa obejmująca m.in. postawienie nowej hali logistycznej oraz powiększenie hali spawania. Same przygotowania terenu wymagały nawiezienia tu 60 tysięcy ton ziemi.

Konsorcjum Eiffage chwali się właśnie ukończeniem prac przy budowie hali logistycznej na zlecenie Volkswagena. - Główny kontrakt dotyczył wykonania stanu surowego zamkniętego hali głównej ibudynku socjalnego przy hali. Podczas realizacji, zakres prac został rozszerzony przez inwestora o wykończenie węzłów sanitarnych na hali głównej, wykończenie budynku socjalnego przy hali i wykonanie budynku przepompowni - wyjaśnia wykonawca.

Eiffage przyznaje, że inwestycja nie należała do łatwych. Z jednej strony trzeba było planować budowę tak, by nie zakłócać ruchu pojazdów w mieście, a z drugiej strony istotne było, by fabryka mogła pracować bez przeszkód. - Sporym wyzwaniem logistycznym był etap wylewania posadzek. Na kluczowym etapie prac w ciągu 11 godzin, od 18:00 do 5:00, wykonaliśmy posadzki o łącznej powierzchni 4608 m2. Prace te prowadzone były równolegle przez dwie ekipy posadzkarskie przy użyciu łącznie 2304 m3 betonu ze 144 betoniarek - wyjaśnia Piotr Saulewicz z Eiffage Polska Budownictwo.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. We wszystkich czterech zakładach zatrudnia ponad 10 tysięcy osób. Rozbudowa fabryki na terenie Antoninka ma pozwolić na uruchomienie tu w najbliższym czasie produkcji nowego auta - Caddy 5, również w wersji z alternatywnym napędem. Koszt całej rozbudowy to około 200 mln euro.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro