Reklama

Sylwester w Poznaniu bez fajerwerków? "Warto zastanowić się nad rezygnacją z pokazu pirotechnicznego"

fot. Jacek Molski / archiwum
fot. Jacek Molski / archiwum

Choć do zakończenia roku jeszcze sporo czasu, miejski radny Andrzej Rataj już teraz proponuje, by impreza na Placu Wolności nie wiązała się z pokazem fajerwerków.

Od lat w trakcie miejskiego Sylwestra odbywającego się w centrum Poznania, mieszkańcy mogą oglądać pokaz sztucznych ogni. To właśnie fajerwerki zwiastują nadejście Nowego Roku. Z pokazu pirotechnicznego zrezygnowano raz - w 2016 roku. Zastąpił je video mapping na kamienicach otaczających Plac Wolności. Na ponad 100-metrowym ekranie zaprezentowano specjalnie przygotowane widowisko.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Decyzja o braku pokazu sztucznych ogni jednym mieszkańcom się spodobała, a innych bardzo rozczarowała. Urzędników chwalili miłośnicy zwierząt, dla których Sylwester i Nowy Rok to zawsze najbardziej stresujący moment roku. Wielu mieszkańców skarżyło się jednak, że miasto od lat nie zrobiło "porządnego" Sylwestra, a brak fajerwerków to dowód na to, że Poznań coraz bardziej odstaje od innych miast. Ostatecznie w kolejnych latach wrócono do pokazu sztucznych ogni.

Dziś, w połowie roku, Andrzej Rataj w interpelacji do prezydenta miasta dopytuje, czy już wiadomo jakie atrakcje pojawią się na tegorocznym Sylwestrze. - Warto zastanowić się nad rezygnacją z pokazu pirotechnicznego na rzecz odpowiedniego pokazu obrazów lub widowiska świetlnego, najlepiej połączonego z subtelną i nastrojową muzyką skłaniającą do refleksji nad przeszłością i przyszłością - pisze w interpelacji. Równocześnie radny dopytuje ile kosztuje pokaz mappingu, a ile pokaz pirotechniczny. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymał.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Co powinno odbyć się w trakcie miejskiego Sylwestra na Placu Wolności?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro