Reklama
Reklama

Prezydent Andrzej Duda w Wielkopolsce: "Potrzebujemy Polski, której władze są wyczulone na potrzeby obywateli. Ja taką politykę chcę realizować"

fot. www.prezydent.pl

Prezydent RP spotkał się między innymi z mieszkańcami Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego.

Na ostrowskim rynku rezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Musimy być coraz mocniejszym społeczeństwem, musimy mieć coraz lepsze, coraz sprawniej działające, coraz silniejsze państwo. Tylko z takim państwem będą się liczyli w Europie i na świecie, i tylko takie państwo ma szansę przetrwać wszystkie problemy i zawieruchy dziejowe, jakie być może jeszcze przyjdą- podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Potrzebujemy Polski silnej, demokratycznej, ale potrzebujemy Polski, której władze są wyczulone na potrzeby obywateli. Ja taką politykę chcę realizować. (...) Chcę, żeby wszystkie instytucje polityczne w Polsce działały dla obywateli. To jest ich najważniejsze zadanie - mówił.

Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił też, że dzisiaj Polska się rzeczywiście rozwija i - szybciej niż wielu sądziło - zbliża się do poziomu życia krajów Europy Zachodniej. Podkreślił też dużą rolę programów wspierających rodzinę. Wszędzie na zachodzie Europy programy wspierające rodziny są. I one właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr. Bo to nie jest żaden prezent, żadna jałmużna - zaznaczył. To jest coś, co służy budowaniu fundamentów państwowości. To jest coś, co służy budowaniu polskiego społeczeństwa. To jest coś, co się po prostu polskiej rodzinie należy. To jest coś, co powinno było być od dawna - powiedział Andrzej Duda.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro