Reklama
Reklama

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie

fot. Mateusz Kina / archiwum

Ogólnopolskie media ostrzegają przed afrykańskimi upałami, z którymi mamy mieć do czynienia przede wszystkim w środę.

Z niektórych prognoz wynika, że na termometrach na zachodzie naszego kraju mamy zobaczyć nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Bite mają być rekordy temperatur. W samym Poznaniu na szczęście będzie nieco chłodniej. - Na środę prognozujemy 33 stopnie Celsjusza w cieniu w stolicy Wielkopolski - mówi Leszek Szaradowski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA


W Poznaniu rekord więc raczej nie padnie. Najwyższą temperaturę w naszym mieście odnotowano 29 lipca 1921 roku. Wówczas zanotowano w cieniu 38,7 stopnia Celsjusza. Tego samego dnia w innych częściach dzisiejszej Wielkopolski było jeszcze cieplej. Dokładnie 40 stopni Celsjusza pokazały termometry w Zbiersku, a 39,6 w Pętkowie. Cieplej od Zbierska było tylko w Prószkowie (dzisiejsze opolskie) - 40,2 stopnia Celsjusza. To najwyższa temperatura zanotowana w naszym kraju.

IMGW wydał ostrzeżenie o upale dla naszego województwa. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek od 29 C do 31 C, w środę od 32 C do 34 C. Temperatura minimalna w nocy od 19 C do 21 C - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje od 14.00 we wtorek do 18.00 w środę na terenie zachodniej i centralnej Wielkopolski.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro