Reklama
Reklama

Poznań: w Boże Ciało chłopiec sypał kwiatki na procesji. Wpis księdza wywołał burzę

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę ksiądz Daniel Wachowiak, do niedawna wikariusz parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów w Poznaniu, umieścił wymowny wpis na Twitterze.

- W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję - napisał ksiądz w internecie. I wywołał tym burzę. Pod wpisem pojawiło się 1,5 tysiąca komentarzy. Internauci są podzieleni - większości nie przeszkadza fakt, że chłopiec sypał kwiaty. Ale zdaniem niektórych, to nieodpowiednie. Zdaniem np. narodowca Krzysztofa Bosaka "W Kościele role płciowe mają być różne, a nie ujednolicone".

Sam duchowny opublikował na Twitterze maila, jakiego otrzymał od oburzonego internauty. - Sprawa zostaje zgłoszona do prokuratury, biskupa i papieża. Jak nie umiesz sprawować funkcji kapłana, to jej nie będziesz sprawował - napisał w mailu do księdza internauta. - Hejt przy niedzieli. Zwycięzcą jest poniższy mail - skomentował ks. Wachowiak.

Ksiądz Daniel Wachowiak przez lata był wikariuszem w Poznaniu. Jesienią "awansowano" go na proboszcza w Piłce na terenie Puszczy Noteckiej. Znany jest między innymi z komentowania wyników wyborów samorządowych w Poznaniu. - Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta - napisał w serwisie Twitter. - Mimo to, Prezydencie, życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi - dodał. Po wyborach odprawił też mszę w intencji Jacka Jaśkowiaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro