Reklama

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza już otwarta!

fot. POSiR
fot. POSiR

Obiekt będzie czynny codziennie od godziny 9:00 do 20:00.

Wszyscy, którzy chcieliby ochłodzić się w upalne dni, będą mogli skorzystać z oferty pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Basen został oficjalnie otwarty w długi czerwcowy weekend. Oprócz dużego basenu do dyspozycji wypoczywających są też zjeżdżalnie oraz wodny plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo można korzystać z toru do street workoutu, a także z boiska do piłki siatkowej czy miejsca do gry w bule. Przed sezonem na terenie pływalni pojawiły się też dodatkowe ławki, nowe ogrodzenie oraz nowe budynki kasowe.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Koszt realizacji drugiego etapu modernizacji pływalni to około 2 mln zł. Cena biletu jednorazowego to 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Tegoroczną nowością jest tzw. bilet całodzienny, który umożliwia opuszczenie obiektu i powrót w tym samym dniu. Będzie on kosztował 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Na zniżki mogą liczyć seniorzy, dzieci, młodzież, posiadacze Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym miasta Poznania, osoby niepełnosprawne, półkolonie i kolonie - przypomina Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Na dodatkowe godziny mogą, podobnie jak w poprzednim sezonie, liczyć posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu. Od 7.00 do 9.00 na basenie 50-metrowym będą bowiem obowiązywały tzw. godziny dla pływaków - dodaje.

Szczegółowy cennik jest dostępny jest tutaj.

Przypominamy, że od zeszłego weekendu czynna jest też pływalnia Chwiałka. Oba baseny letnie będą czynne do końca sierpnia. W zeszłym sezonie odwiedziło je łącznie 120 tys. osób.

Poznaniacy mogą też od zeszłego tygodnia korzystać z miejskich kąpielisk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro