Reklama

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza już otwarta!

fot. POSiR
fot. POSiR

Obiekt będzie czynny codziennie od godziny 9:00 do 20:00.

Wszyscy, którzy chcieliby ochłodzić się w upalne dni, będą mogli skorzystać z oferty pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Basen został oficjalnie otwarty w długi czerwcowy weekend. Oprócz dużego basenu do dyspozycji wypoczywających są też zjeżdżalnie oraz wodny plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo można korzystać z toru do street workoutu, a także z boiska do piłki siatkowej czy miejsca do gry w bule. Przed sezonem na terenie pływalni pojawiły się też dodatkowe ławki, nowe ogrodzenie oraz nowe budynki kasowe.

Koszt realizacji drugiego etapu modernizacji pływalni to około 2 mln zł. Cena biletu jednorazowego to 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Tegoroczną nowością jest tzw. bilet całodzienny, który umożliwia opuszczenie obiektu i powrót w tym samym dniu. Będzie on kosztował 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Na zniżki mogą liczyć seniorzy, dzieci, młodzież, posiadacze Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym miasta Poznania, osoby niepełnosprawne, półkolonie i kolonie - przypomina Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Na dodatkowe godziny mogą, podobnie jak w poprzednim sezonie, liczyć posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu. Od 7.00 do 9.00 na basenie 50-metrowym będą bowiem obowiązywały tzw. godziny dla pływaków - dodaje.

Szczegółowy cennik jest dostępny jest tutaj.

Przypominamy, że od zeszłego weekendu czynna jest też pływalnia Chwiałka. Oba baseny letnie będą czynne do końca sierpnia. W zeszłym sezonie odwiedziło je łącznie 120 tys. osób.

Poznaniacy mogą też od zeszłego tygodnia korzystać z miejskich kąpielisk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro