Reklama
Reklama

Akcja policji na Starym Mieście: 52 mandaty w jedną noc

fot. Policja
fot. Policja

Poznańscy policjanci po raz kolejny na poznańskim Starym Rynku oraz w jego okolicach przeprowadzili działania pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Dodatkowo działania te zostały uzupełnione o działania "NIELAT" w związku z zakończeniem roku szkolnego.

Celem działań funkcjonariuszy prowadzonych w nocy z 19 na 20 czerwca było zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W akcji udział wzięło 66 policjantów. Ogółem wylegitymowano 204 osób i skontrolowano 29 pojazdów, przeprowadzono 55 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli 52 mandaty karne oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do Sądu, w tym za łamanie przepisów z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz Prawa o ruchu drogowym. Ponadto podczas działań funkcjonariusze zatrzymali osobę poszukiwaną - informuje Sylwia Stańko z poznańskiej policji.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendów, jak i wzmożonych działań zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść, gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach - dodaje Stańko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro