Reklama

Serbska: czerwone światło ma powstrzymać piratów drogowych

fot. ZDM
fot. ZDM

Sygnalizacja świetlna zamontowana zostanie przed przejściem dla pieszych na ul. Serbskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Pasterską. Czerwone światło będzie zapalało się także wówczas gdy nadjeżdżający samochód będzie jechał zbyt szybko.

W związku z tym, że właśnie na ulicy Serbskiej kierowcom zdarza się jeździć zbyt szybko wprowadzone zostaną w tym miejscu zmiany. Rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian na ul. Serbskiej przy ul. Pasterskiej. Przesunięta została lampa uliczna, rozprowadzane jest okablowanie. W przyszłym tygodniu będzie frezowanie i ułożona nowa nawierzchnia, a już wkrótce zamontowane zostaną maszty sygnalizacji - informuje ZDM.

Zadaniem nowej sygnalizacji będzie nie tylko pomoc pieszym w bezpieczniejszym przejściu przez jezdnię. Ma też zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego także poprzez mierzenie prędkości nadjeżdżających samochodów.

W jezdni zamontowane zostaną pętle indukcyjne. Ich zadaniem będzie sprawdzenie z jaką prędkością jeździe samochód. Jeśli kierowca za nic będzie miał przepisy i pojedzie zbyt szybko, to na sygnalizatorze zapali się czerwone światło. W ten sposób zmusi się pirata drogowego do zwolnienia lub zatrzymania - dodaje ZDM.

Na razie nowe rozwiązanie będzie testowane. Jeśli sprawdzi się w tym miejscu, być może w przyszłości sygnalizacja z miernikiem prędkości pojawi się też na innych ulicach w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro