Ruszyły wakacyjne remonty. Warto sprawdzić rozkład jazdy!
Od czwartku prace trwają na odcinku od ronda Śródka do ul. Kórnickiej oraz odcinku od Mostu Dworcowego do węzła Głogowska-Hetmańska. Tramwaje jeżdżą objazdami.
Jak już wcześniej informowaliśmy zgodnie z harmonogramem, 19 czerwca br. zakończyły się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na ul. Warszawskiej, a następnego dnia na tę trasę powróciły tramwaje. 20 czerwca prace rozpoczęły się na ul. Jana Pawła II oraz Głogowskiej. Trzeba się liczyć ze sporymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zanim wybierzemy się w podróż warto sprawdzić rozkład jazdy.
W związku z brakiem możliwości przejazdu na odcinkach torowisk na ulicy Jana Pawła II (od ronda Środka do Kórnickiej) oraz na Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do węzła Głogowska-Hetmańska, z wyjazdem z tzw. dolnej trasy PST włącznie) zmienionymi trasami kursują tramwaje linii nr 6, 7, 8, 11, 12, 14 i 17 oraz autobusy linii nr 149, 175 i 180. Zawieszone zostało kursowanie linii nr 4 i 5 (ze względu na wprowadzenie letniego rozkładu jazdy nie będzie też kursować linia nr 3).
Aby ułatwić pasażerom przemieszczanie się, uruchomiona została linia autobusowa za tramwaj T4, która będzie kursować na trasie rondo Środka-rondo Rataje (w godzinach szczytu komunikacyjnego co 6 minut).
W związku z brakiem możliwości wyjazdu z dolnej trasy PST, linie nr 12 i 14 poprowadzone zostaną ul. Roosevelta, jednak - w celu ułatwienia podróżowania między Piątkowem i Winogradami a centrum miasta - w dni robocze uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 19. "Dziewiętnastka" będzie kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego (ok. 6.30-9.00 i 14.00-18.30), stanowiąc istotne wzmocnienie komunikacji zbiorowej podczas remontów - zapowiadała Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.
Do przystanku Poznań Główny wydłużone zostaną trasy linii autobusowych nr 149, 175 oraz 180. To właśnie tymi liniami będą mogli podróżować pasażerowie na odcinku Głogowskiej, na którym wyłączony zostanie ruch tramwajowy.
W dniach 20-30 czerwca br., ze względu na naprawę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i abpa A. Baraniaka zmienionymi trasami będą kursowały również autobusy linii nr 157 i 184. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, linia nr 184 będzie kursowała do ronda Śródka, zapewniając tym samym bezpośrednie połączenie z ronda Rataje, przez Górny Taras Rataj, do Śródki - dodaje Smogulecka.
Szczegółowy opis zmienionych tras autobusowych i tramwajowych:
Linia nr 4
Linia zawieszona
Linia nr 5
Linia zawieszona
Linia nr 6
FRANOWO - Szwajcarska - Szwedzka - Piaśnicka - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - ... - JUNIKOWO
Linia nr 7
POŁABSKA - Aleje Solidarności - Murawa - Winogrady - Pułaskiego - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Święty Marcin (pl. Wolności) - Marcinkowskiego - Podgórna - Dowbora-Muśnickiego - Mostowa - Kórnicka - Jana Pawła II - ... - OGRODY
Linia nr 8
MIŁOSTOWO - ... - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Reymonta - Hetmańska - Głogowska - GÓRCZYN
Linia nr 11
PIĄTKOWSKA - ... - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Reymonta - Hetmańska - Starołęcka - STAROŁĘKA
W niedziele i święta linia będzie funkcjonować od około godz. 6.00 (co 30 minut do godz. 10.00)
Linia nr 12
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Roosevelta - Matyi - Królowej Jadwigi - ... - STAROŁĘKA
Linia nr 14
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Roosevelta - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 - Hetmańska - Głogowska - GÓRCZYN
Linia nr 17
MIŁOSTOWO - Warszawska - Wyszyńskiego - ... - OGRODY
Linia nr 19
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - DWORZEC ZACHODNI Kursowanie tylko w szczytach komunikacyjnych co 12 minut
Linia T4
RONDO ŚRÓDKA - Jana Pawła II - RONDO RATAJE
Linia nr 149
POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Święty Marcin - Roosevelta - Głogowska - Ostatnia - ... - DĘBIEC
Linia nr 175
POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Święty Marcin - Roosevelta - Głogowska - Czechosłowacka - ... - DĘBIEC
Linia nr 180
POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Święty Marcin - Roosevelta - Głogowska - Lerczakówny - SYCOWSKA CENTRUM HANDLOWE/RUDNICZE
Linie nr 149, 175, 180 kursować będą z łączną częstotliwością co ok. 7 minut.
Linia nr 157
W dniach od 20 do 30 czerwca 2019r.:
RONDO ŚRÓDKA - Warszawska - Termalna - Grodzieńska - (Krańcowa - Nowe Zoo) - Czekalskie - Mogileńska - Warszawska - Światopełka - Browarna - Dymka - Baraniaka - Maltańska - Kaliska - Jana Pawła II - BARANIAKA - Baraniaka - Dymka - ... - RONDO ŚRÓDKA
Linia nr 184
W dniach od 20 do 30 czerwca 2019r.:
RONDO RATAJE - ... - Baraniaka -- Jana Pawła II - RONDO ŚRÓDKA - Baraniaka - Chartowo - ... - RONDO RATAJE