Reklama
Reklama

Solaris dostarczy 90 autobusów elektrycznych dla Berlina

fot. Robert Radke / Wikipedia

Pierwsze pojazdy z zamówienia mają trafić do berlińskiego przewoźnika BVG wiosną przyszłego roku.

Jak podaje portal transport-publiczny.pl, we wtorek BVG zawarł umowę z podpoznańską firmą Solaris na dostawę 90 autobusów Urbino 12 electric. Pojazdy mają 12 metrów długości i zmieści się w nich około 70 pasażerów. - Nowością będzie ogrzewanie elektryczne, dzięki czemu pojazdy będą w 100% bezemisyjne w miejscu eksploatacji. Pojazdy mają być przystosowane do szybkich ładowań dla zwiększenia zasięgu - informuje portal branżowy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Nowe autobusy będą stacjonować w zajezdni Indira-Gandhi-Straße i mają być wykorzystywane przede wszystkim na liniach 147, 240 i 294. Koszt zakupu 90 pojazdów to około 61 milionów euro. Przewoźnik liczy, że otrzyma rządowe dofinansowanie na ten cel w wysokości 14 mln euro.

Nie będą to pierwsze autobusy elektryczne z Solarisa jeżdżące po Berlinie. W ramach dwóch zamówień już dostarczono do miasta 20 pojazdów Urbino 12 electric. W marcu natomiast podpisano umowę na dostarczenie 15 kolejnych elektrycznych autobusów przegubowych. Łącznie po mieście będzie więc jeździć 115 elektrycznych pojazdów wyprodukowanych pod Poznaniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro