Reklama

Mnóstwo aut zaparkowanych na trasie procesji: odholowano prawie 40 pojazdów!

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum
fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Zdaniem rzecznika straży miejskiej, to najgorszy rok w historii pod względem liczby odholowanych samochodów.

Każdego roku przed centralną procesją Bożego Ciała, straż miejska odholowuje samochody z trasy. - Od pięciu dni na trasie m.in. na ulicy Garbary, ustawione były stosowne znaki informujące o zakazie parkowania. Strażnicy miejscy prowadzili akcję ulotkową, zostawiali informacje za wycieraczkami samochodów, a mimo to mamy do czynienia z jakąś tragedią - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

- Wywożenie aut rozpoczęliśmy o godzinie 6.40 i obawiam się, że możemy mieć problem ze zdążeniem do godziny 11.00, gdy rozpoczyna się procesja. Już odholowaliśmy 27 aut, a jesteśmy w połowie drogi. Nie było jeszcze takiej sytuacji - dodaje. Dla porównania, w ubiegłym roku łącznie odholowano 29 samochodów.

Już zapełnił się parking przy ulicy Pułaskiego. Lawety odwożą teraz pojazdy aż do Wysogotowa. - A to niestety wydłuża całą procedurę. Apelujemy do mieszkańców, by jak najszybciej zabrali auta z trasy procesji. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie możemy pozwolić na to, by auta stały na trasie przemarszu - kończy. Jeśli kierowcy nie przeparkują samochodów, będą musieli liczyć się z poniesieniem kosztów odholowania auta.

Przypomnijmy, główna procesja rozpocznie się po mszy o 10.00 w kościele Bożego Ciała i przejdzie ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski.

 • Aktualizacja
  czwartek, 20.06.2019 r., godz. 11.08
  Aktualizacja
  czwartek, 20.06.2019 r., godz. 11.08
  O godzinie 11.00 na liczniku straży miejskiej było ponad 40 odholowanych samochodów. A to nie koniec. Strażnicy nie dotarli jeszcze do ulicy Chwaliszewo - teraz tutaj rozpocznie się odholowywanie pojazdów.
 • Aktualizacja
  czwartek, 20.06.2019 r., godz. 12.11
  Aktualizacja
  czwartek, 20.06.2019 r., godz. 12.11
  Łącznie odholowano jednak 39 pojazdów. - Kilka samochodów zostało na trasie, ponieważ nie udało się ich odholować przed zbliżającą się procesją - tłumaczy Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro