Reklama

Remontujesz mieszkanie? Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu kontenera

fot. ZDM
fot. ZDM

Wielu poznaniaków wciąż ma problemy z prawidłowym ustawieniem kontenerów wykorzystywanych podczas remontów.

Lato jest często wykorzystywane na różnego rodzaju prace w mieszkaniach i domach, które zwykle wiążą się z problemem pozbycia się odpadów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że otrzymuje skargi przechodniów i kierowców na źle ustawione kontenery ustawione na chodnikach czy miejscach postojowych.

- Na postawienie kontenera w pasie drogowym osoba lub firma prowadząca remont musi uzyskać zgodę od zarządcy terenu. Jeśli teren jest miejski i znajduje się w administracji ZDM, to o taką zgodę należy wystąpić do ZDM. W tym celu należy złożyć wniosek o zajęcie pasa drogowego - przypomina ZDM.

Informacje niezbędne do uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego można znaleźć w internecie. Znajdują się tam też dane dotyczące opłat. Urzędnicy przypominają, że ważne jest zabezpieczenie nawierzchni przed porysowaniem, zniszczeniem przez pojemnik - można pod niego podłożyć np.: płytę OSB.

- Obowiązek zgłoszenia i poniesienia opłat (maksymalnie 3 złote za metr kwadratowy za dzień) za zajęcia pasa drogowego spoczywa na inwestorze, czyli osobie (firmie) prowadzącej remont i wynajmującej kontener - informuje ZDM. Za niedopełnienie obowiązku grozi opłata karna w wysokości 10 krotności zwykłej stawki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro