Reklama
Reklama

Wojciech Tomaszewski dyrektorem w Warcie Poznań. Wcześniej wychowywał talenty w Lechu i był selekcjonerem reprezentacji

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Trwają zmiany organizacyjne przy Drodze Dębińskiej.

Po zatrudnieniu trenera i nowego dyrektora sportowego w Warcie Poznań zdecydowano się wzmocnić szkolenie młodzieży. Dyrektorem Akademii Piłkarskiej Warty Poznań został Wojciech Tomaszewski. Będzie on także członkiem sztabu Piotra Tworka.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Fani piłki ze stolicy Wielkopolski znają nazwisko Tomaszewskiego. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował on w Lechu Poznań, gdzie miał swój wkład w wyszkolenie choćby Dawida Kownackiego. Z Kolejorza odszedł w 2016 roku, następnie był m.in. selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 18, a ostatnio członkiem sztabu w kadrze U-19. Tę rolę połączy z pracą w Warcie.

- Właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski powierzył mi funkcję dyrektora klubowej akademii - głównego trenera ds. szkolenia, czyli osoby odpowiedzialnej za całe szkolenie w Warcie Poznań. Oficjalnie obejmę te stanowiska 1 września, ale przez najbliższe dwa miesiące będą już poznawał strukturę klubu, spotykał się i rozmawiał z trenerami, poznawał chłopaków, którzy tu funkcjonują - mówił Tomaszewski.

- Głównym celem jest to, żeby wspierać trenerów, budować program szkolenia i mieć wpływ na pewne sprawy organizacyjne, bo one są nieodłącznym elementem pracy szkoleniowej trenerów. Funkcjonowanie akademii chcę podnieść na jeszcze wyższy poziom. Moją rolą będzie też wprowadzanie młodych, wyróżniających się zawodników z akademii do zespołu seniorskiego. Z tej racji będę też członkiem w sztabie pierwszego zespołu - dodał.

Tomaszewski będzie odpowiedzialny m.in. za indywidualne treningi z młodymi zawodnikami włączanymi do pierwszej drużyny.

Przy Drodze Dębińskiej w ostatnich dniach zaprezentowano trenera Piotra Tworka i Roberta Grafa, pełniącego rolę dyrektora sportowego. Teraz dołączył to nich Tomaszewski, a w najbliższych dniach może spodziewać się informacji o nowych piłkarzach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro