Reklama
Reklama

Pracownicy Amazon zarobią więcej: wzrośnie stawka godzinowa

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Już od 1 lipca Amazon podniesie pensje pracownikom.

Podwyżki będą dotyczyć wszystkich centrów logistyki działających w naszym kraju, a więc również centrum w podpoznańskich Sadach. Od przyszłego miesiąca pracownicy poziomu początkowego mogą liczyć na stawkę od 20 złotych brutto za godzinę, a kierownicy zespołów od 25 złotych brutto za godzinę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Podwyżka to wynik analizy pensji i benefitów oferowanych przez ponad 150 pracodawców działających na polskim rynku. - Chcemy zawsze być pracodawcą pierwszego wyboru, dlatego każdego roku, w drugim kwartale, dokonujemy przeglądu pensji. Cieszymy się, że wzrosną one również w tym roku. Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo - wyjaśnia Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę.

Przypomnijmy, że związki zawodowe działające w Amazon jeszcze kilka tygodni temu domagały się m.in. poprawy warunków pracy i wzrostu wynagrodzeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro