Reklama
Reklama

Rodzice sześcioraczków otrzymają 100 tys. zł. Wcześniej trafił do nich samochód

fot. Rotorhead/freeimages.com

Rodzice pierwszych w Polsce sześcioraczków mogą liczyć na spore wsparcie finansowe.

Cztery dziewczynki i dwa chłopcy przyszli na świat 20 maja w Krakowie. To pierwszy tego typu przypadek w naszym kraju. Wszystkie dzieci są zdrowe, a ich narodziny ucieszyły całą Polskę.
Już wcześniej informowaliśmy, że rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe od państwa. Tylko z tytułu programu 500+ co miesiąc na ich konto wpłyną 3 tysiące złotych (36 tys. rocznie). Do tego należy doliczyć ulgę prorodzinną. Przy szóstce dzieci daje to możliwość odpisania od podatku dochodowego 12,3 tys. zł rocznie.
To jednak nie koniec. Jak donosi serwis lovekrakow.pl, samorząd województwa małopolskiego wesprze rodzinę kwotą 100 tysięcy złotych. Radni sejmiku jednomyślnie podjęli decyzję o przekazaniu te kwoty gminie Ochotnica Dolna, która będzie pośredniczyć w przekazaniu gotówki.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela oraz ich rodzice już wcześniej otrzymali wsparcie od różnego rodzaju instytucji i prywatnych firm. Wręczono im m.in. kluczyki do volkswagena transportera, ufundowanego przez Fundację PKO BP i Fundację PFR.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro