Reklama
Reklama

W czwartek Boże Ciało: kilkadziesiąt procesji i utrudnienia dla kierowców

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Centralna procesja rozpocznie się po mszy o godzinie 10.00. Uczestnicy przejdą m.in. ulicą Garbary.

- Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek po Mszy św. o godz. 10.00 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Kazania przy trzech ołtarzach wygłosi ks. Krzysztof Grześkowiak, prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego - informuje Archidiecezja Poznańska.

- Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim Arcybiskup Metropolita wygłosi słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych księży. Na zakończenie uroczystości w katedrze poznańskiej zostanie odprawiona Msza święta. Hasła przy kolejnych ołtarzach zaczerpnięte zostały z Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce: 1. "Eucharystia - przymierze przyjaźni i posłuszeństwa", 2. "«Pełni Ducha» - pełni miłosierdzia", 3. "Eucharystia - doświadczenie «Żyjącego»", 4. "Strzeżmy się tego, co nas rozdziela" - dodaje.

Kierowcy muszą pamiętać o tym, że na trasie centralnej procesji obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Auta pozostawione tu przez kierowców, jak każdego roku, będą odholowywane. Polecamy zwracanie uwagi na oznakowanie, które pojawi się tu z wyprzedzeniem.

Nie jest to jedyna procesja, która odbędzie się w mieście w najbliższych dniach. W Poznaniu zaplanowano ich kilkadziesiąt, najwięcej w czwartek, ale także w sobotę i niedzielę. Pełna lista procesji znajduje się TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro