Reklama
Reklama

Rozbudowa przedszkola przy ul. Biskupińskiej. Placówka powiększy się o trzy oddziały

Wizualizacja | fot. PIM

Dwuoddziałowe dotąd przedszkole nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie po rozbudowie będzie mogło przyjąć ponad dwukrotnie więcej dzieci niż obecnie.

Przedszkole przy ulicy Biskupińskiej się w pięciooddziałową placówkę, do której będzie mogło uczęszczać 125 przedszkolaków. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę rozbudowy.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma będzie zobowiązana prowadzić prace w sposób nie zakłócający działania istniejącego przedszkola. Zanim przestąpi do przewidzianych w umowie robót, będzie musiała zorganizować bezpieczne dojście do funkcjonującej placówki i zabezpieczyć plac budowy w sposób umożliwiający jej bezpieczne użytkowanie - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace będą prowadzone w dwóch etapach. W pierwszym nastąpi wyburzenie istniejącej przy przedszkolu części mieszkalnej wraz kotłownią, budowa nowej części oraz remont budynku gospodarczego. W drugim - przebudowa i remont istniejącej części przedszkola. Dodatkowo, jeśli wystarczy środków, powstać ma również taras edukacyjny z wyposażeniem oraz plac zabaw. Mieszkająca do tej pory w budynku placówki rodzina otrzymała od ZKZL nowe lokum, do którego przeprowadzi się w wakacje - dodają.

Prace zgodnie z planem miałyby rozpocząć jeszcze latem tego roku. Najpóźniej w czerwcu przyszłego roku spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla jego nowej części, po czym przebudowana i wyremontowana zostanie istniejąca część obiektu. Odbiór końcowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całego przedszkola przewidziano na koniec stycznia 2021 roku.

Podmioty zainteresowane wykonaniem prac związanych z rozbudową przedszkola nr 121 swoje oferty mogą składać do 1 lipca.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro