Reklama
Reklama

Pikieta w obronie skłotu Rozbrat. Pod petycją podpisało się ponad 3 tys. osób

fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z zapowiedziami dziś przed biurem komornika przy ulicy Kochanowskiego odbyła się demonstracja pod hasłem "Komorniku, NIE licytuj!".

Rozbrat to miejsce niezależnej kultury i środowisko, które jako pierwsze broniło lokatorów przed czyścicielami kamienic. Skłot znajduje się na terenie firmy, która wzięła na działkę kredyt, ale go nie spłaciła i popadła w długi. Temat wrócił teraz - bo bank po latach sprzedał dług. Komornik wycenił działkę na 6 milionów złotych i niebawem ma obyć się licytacja. Komornik dąży do licytacji bez względu na skargi składane przez działkowców i mieszkańców Rozbratu. Komornik oddalił wniosek o zwolnienie nieruchomości spod egzekucji, nie biorąc pod uwagę, że w toku jest sprawa o zasiedzenie. Działkowcy złożyli skargę na opis i oszacowanie nieruchomości, wskazując na zaniechania związane z błędnymi pomiarami budynków, błędną wyceną i prowadzeniem postępowania bez udziału Skarbu Państwa, jako osoby posiadającej tytuł prawny do tego terenu - tłumaczyli aktywiści z Rozbratu.

Jak już wcześniej informowaliśmy anarchiści przygotowali w internecie petycję, w której prosili o wsparcie. Prosimy o wsparcie wszystkich przyjaciół Rozbratu, ale również działkowców i wszystkie osoby zaniepokojone wycinką w zachodnim klinie zieleni, do której nieuchronnie doprowadzi decyzja komornika. Rozbrat działając społecznie od 25 lat, jest ważniejszy od zysków komorników i spekulantów nieruchomościami! - dodają przedstawiciele skłotu.

Petycja podpisana przez ponad 3 tysiące osób została dziś złożona na ręce komornika, który przyjął pismo, ale na razie sprawy nie komentuje. Powiedział jedynie, że termin licytacji na razie nie został wyznaczony.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro