Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak honorowym patronem Marszu Równości

Jacek Jaśkowiak na Marszu Równości w 2017 roku | fot. Włodzimierz Hoppel

Marsz Równości odbędzie się w Poznaniu 6 lipca.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem Poznań Pride Week - tygodnia poświęconego tematyce LGBT+ odbywającego się w naszym mieście już piąty raz. Wiadomo jaką trasą pójdą uczestnicy. Start zaplanowano przy moście św. Rocha. Następnie maszerujący przejdą do ronda Rataje, stąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi do mostu Dworcowego, dalej do ronda Kaponiera i na Święty Marcin, gdzie zaplanowano finał.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. - Decyzja prezydenta oczywiście bardzo nas cieszy. W ostatnim czasie kolejni włodarze próbują zakazywać marszów równości, a coraz więcej samorządów tworzy dokumenty sprzeciwiające się tzw. "ideologii LGBT". W takiej sytuacji każdy każdy gest wsparcia jest bezcenny - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na organizację m.in. Marszu Równości, ale też innych wydarzeń w ramach Pride Week. Do tej pory udało się zebrać blisko 19 000 zł z 35 tysięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro