Reklama

Uwaga na zmiany na A2! Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy obwodnicy

fot. Autostrada Wielkopolska

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać w nocy z piątku na sobotę.

Mijają 3 miesiące od rozpoczęcia prac na autostradowej obwodnicy Poznania. Dla wykonawcy to czas na pierwsze podsumowania. - Przez trzy miesiące trwania rozbudowy pomiędzy węzłami Poznań Komorniki - Poznań Luboń, wybudowaliśmy trzeci pas na jezdni południowej w kierunku Warszawy, ułożyliśmy nawierzchnię do istniejącego poziomu oraz zamontowaliśmy bariery ochronne na 6-kilometrowym odcinku. Trzeci pas powstał także na przeciwnej stronie jezdni (czyli w kierunku Świecka). Na nim ułożyliśmy już docelową konstrukcję jezdni w całym jej przekroju. Poszerzyliśmy również łącznicę na węźle Poznań Luboń i przygotowaliśmy fundamenty pod wkopanie tablic zmiennej treści, które będą na bieżąco informowały kierowców o zdarzeniach i warunkach drogowych - informuje Marcin Szczepański ze Strabag Polska. Na terenie inwestycji pracuje 200 osób, a do tej pory wykorzystano 35 tysięcy ton mieszanki mineralno-asfaltowej, co obrazowo można porównać do 18 pociągów z 34 wagonami każdy.

Już w nocy z piątku na sobotę kierowcy muszą się przygotować na zmiany w organizacji ruchu. Pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Warszawy. Kierowcy będą w dwóch kierunkach (po dwa pasy w każdą stronę) poruszać się jezdnią w stronę Świecka. - Na zamkniętej jezdni zostanie położona warstwa ścieralna i wiążąca na wszystkich trzech, już wybudowanych pasach oraz zostaną zamontowane bariery ochronne i elementy ekranów akustycznych - zapowiada inwestor.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z trzech pasów ruchu w każdą stronę na 16-kilometrowym odcinku autostradowej obwodnicy Poznania.

Aby uprzyjemnić kierowcom podróżowanie trasą, Autostrada Wielkopolska zachęca do skorzystania z... darmowej kawy. Wszyscy wjeżdżający do Poznania ze wschodu lub zachodu dostają na bramkach w Gołuskach i Nagradowicach vouchery na bezpłatną kawę w McDonald’s. - To świetna okazja do przerwy w podróży oraz ukłon w stronę tych, którzy nieco dłużej niż zwykle jadą obwodnicą Poznania z uwagi na rozbudowę, tymczasową organizację ruchu i ograniczenie prędkości do 70km/h - mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro