Reklama
Reklama

Czarny dym nad elektrociepłownią Karolin

fot. czytelnik

Wszystko przez upały i zwiększające się zapotrzebowanie na prąd.

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy. W niedzielę wieczorem z komina elektrociepłowni Karolin zaczął wydobywać się czarny dym. To nietypowy widok - normalnie dym jest tu biały. Widok czarnego dymu zaniepokoił mieszkańców. - Nigdy takiego dymu z tego komina nie widziałam, nawet zimą jest on jasny. Być może to skutek jakiejś awarii. Nie wygląda to dobrze - napisał do nas czytelnik. - Chyba złej jakości węglem palą w Karolinie - dodał kolejny.

Okazuje się, że nie była to awaria. Jak ustaliła telewizja WTK, upały wiążą się z tym, że Polacy zużywają więcej prądu. Elektrociepłownia otrzymała informację o konieczności zwiększenia produkcji prądu i musiała uruchomić trzeci blok produkcyjny. To natomiast wiąże się z uruchomieniem kotłów na mazut. Tym samym w niedzielę wieczorem przez godzinę z komina wydobywał się czarny dym, który jak zapewnia Veolia, nie jest szkodliwy i niebezpieczny.

Zdaniem elektrociepłowni, w najbliższym czasie, jeśli upały będą się utrzymywać, czarny dym może częściej pojawiać się nad Karolinem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro