Wygrana Polaków na inaugurację mistrzostw Europy! Grali wychowankowie Lecha Poznań

Świetny początek mistrzostw Europy do lat 21 zaliczyła reprezentacja Polski.

Piłkarze Czesława Michniewicza znaleźli się w grupie z Belgami, Włochami i Hiszpanami, a eksperci uważali ich za najsłabszy zespół z tego grona. Młodzi Polacy skrupulatnie się jednak przygotowali do rozgrywanego na boiskach Włoch oraz San Marino turnieju i zapowiadali, że nie boją się nikogo.
W niedzielę to Belgowie wyszli na prowadzenie. Biało-czerwoni nie załamali się jednak i 10 minut później wyrównał Szymon Żurkowski.
Trener Michniewicz gigantyczną wagę przywiązuje do taktyki i cierpliwa gra dała efekt tuż po przerwie: gola na 2:1 zdobył Krystian Bielik, który kilka lat temu przeszedł z Lecha Poznań do Legii Warszawa, a następnie Arsenalu Londyn.
Na 3:1 podwyższył Sebastian Szymański, a wynik spotkania ustalił Dion Cools.
Od pierwszej minuty na boisku przebywał wychowany w Kolejorzu Dawid Kownacki. W drugiej połowie zobaczyliśmy broniącego aktualnie barw Lecha Kamila Jóźwiaka, a na turnieju są jeszcze Paweł Tomczyk i Robert Gumny. Ten drugi to zwykle pewniak w kadrze Michniewicza, ale tym razem wykluczyła go choroba.
Polska - Belgia 3:2 (1:1)

Bramki dla Polski: Żurkowski 26", Bielik 52, Szymański 79"
Polska: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Jagiełło (88" Bochniewicz), Dziczek, Żurkowski - Michalak (91" Jóźwiak), Kownacki, Szymański;